Főoldal

 

A szabadság napja

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 55. évfordulója alkalmából az október 23-i állami ünnepségsorozat programja

Október 22.


15.00
Az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékünnepsége a Műegyetemen


A hagyományos megemlékezésen azok előtt a fiatalok előtt tisztelgünk, akik 1956. október 22-én a Műegyetemen rendezett nagygyűléssel a forradalom elindítói voltak. Az 56-os szervezetek képviselői, az egyetemek és szakmai szervezetek vezetői koszorút helyeznek el a Hősi Halottak emléktábláján.
Az ünnepségen beszédet mond Réthelyi Mikós nemzeti erőforrás miniszter.

Az ünnepséget a Duna Televízió élőben közvetíti.

16. 30
Hagyományos fáklyás menet indulása a Műegyetemtől a Bem térre


17.00
Megemlékezés a Bem téren


18.30
Megemlékező menet indulása a Kossuth térre

Útvonal: Bem tér–Margit-híd–Jászai Mari tér–Balassi Bálint utca–Kossuth tér

19.00
A forradalom lángjának fellobbantása a Kossuth téren

A lángot fellobbantja Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára.
Az eseményt a Magyar Televízió élőben közvetíti.

19.30
Szabadság koncert a Kossuth téren

Fellép: Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar.


Október 23.



9.00
Magyarország nemzeti lobogójának ünnepélyes felvonása katonai tiszteletadás kíséretében az Országház előtt

Közreműködik a Magyar Köztársaság Nemzeti Lovas Díszegysége, a Magyar Honvédség Támogató Dandár Központi Zenekara és Budapest Helyőrség díszelgői.
Az eseményt a Magyar Televízió élőben közvetíti.

9.00
Szabadság futam I.

Rajt: Budakeszi, Széchenyi István Általános Iskola.


10.00–18.00
Nyitott Parlament program – séta az Országházban

Útvonal: XII. kapu–Főlépcső–Kupola terem–Társalgó–Főlépcső–VII. kapu.

10.00–14.00
Olvasóliget

Szemelvények a forradalom és szabadságharc irodalmából.
Közreműködnek: Filippinyi Éva, Liptai Katalin, Palcsó Tamás, Szente Vajk, Fenyő Iván, Czvetkó Sándor, Előd Álmos, Náray Erika, Laklóth Aladár, Gémes Antos, Szatmári Atilla és Dózsa László.

10.30–11.00
Gyermek rajzverseny a Kossuth téren

Nevezés a helyszínen, eredményhirdetés: 12.00.

10.30–14.30
Világ és népzenei kisszínpad

Fellép: az Illés Ferenc Trió, Orthent, Bohemian Betyars, Kiss Gergely és barátai.

11.00
Szabadság futam II.

Rajt: a Műegyetem főépülete elől.
Befutó a Czakó utcai sportpályánál.

11.00
Filmvetítés a Magyarság Házában

Az „Erdély 1956.” c. dokumentumfilm bemutatása, könyvvásár és fotókiállítás.

Menü

Navigáció