November 4., Az emlékezés napja

Az emlékezés napja: 2010. november 4.

A nap programja

9:00 Magyarország nemzeti lobogójának ünnepélyes felvonása, majd félárbocra engedése katonai tiszteletadás kíséretében a Kossuth Lajos téren.

15:00 Koszorúzás a Fiumei úti Sírkert 21-es parcellájánál, 1956 hősi halottainak emlékművénél

18:00 Az 1956-os forradalom áldozatainak emlékére rendezett ünnepi hangverseny a Szent István Bazilikában

19:30 Ünnepi menet indul a Szent István Bazilikától a Kossuth Lajos térre

20:00 Az emlékezés mécseseinek elhelyezése a Kossuth Lajos téren és a Forradalom Lángjának eloltása

Felhívás
Ünnepi hangverseny a Szent István Bazilikában

Magyarország Kormányának nevében meghívjuk Önt az 1956-os forradalom áldozatainak emlékére rendezett ünnepi hangversenyre 2010. november 4-én 18 órára a Szent István Bazilikába.


Az ünnepi hangversenyen a Győri Filharmonikus Zenekar Mozart Requiem-jét adja elő. Vezényel: Berkes Kálmán. Közreműködik a Debreceni Kodály Kórus, valamint a Szent István Bazilika kórusa. Szólisták: Wierdl Eszter (szoprán), Vizin Viktória (mezzoszoprán), Brickner Szabolcs (tenor), Kováts István (basszus).

Jelentkezni lehet telefonon: +36 1 795 1306, vagy az alábbi jelentkezési lap kitöltésével. A jelentkezési lap kitöltését követően tájékoztatjuk Önt a regisztráció elfogadásáról és a regisztrációs kódjáról az Ön által megadott e-mail címen. Minden regisztrált számára egy helyet tudunk biztosítani és az első 200 jelentkező regisztrációját tudjuk elfogadni!

 



Makovecz Imre, Kossuth-díjas építész

Az árulásról

Ha magyarul beszélő embercsoport a Trianonban széttépett Magyarország maradékára visszajön, s idegen hatalmak megbízására parasztokat akaszt föl, elárulja Magyarországot.
Ha egy idegen hatalom hadserege leveri a magyarok szabadságharcát, s az idegenekkel visszajön egy magyarul beszélő pártvezér és megöleti és megbünteti a Szabadságharcosokat, az áruló. Elárulta Istent és a Hazát.
Miklósa Erika, operaénekesnő

Miklósa Erika, operaénekesnő

Az árulásról

Ha egy sorrendet kellene felállítanom, akkor nagy valószínűséggel az én szótáramban a legnegatívabb jelzőt kapná.
Olyan tett, amely nehezen bocsátható meg. Gyávaság, gonoszság, irigység, karakter nélküliség. S aki gyáva, az könnyen árulja el barátját, testvérét és hazáját is. S aki egyszer elárult, az mindig elárul... Márait idézve: "Közösségben és magánéletben ő az utolsó ember, nincs mentség számára."